Zaloguj

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy udzielany przez Bank Spółdzielczy w Jarosławiu jest najtańszy na rynku i jednocześnie dwa razy tańszy niż średni taki kredyt udzielany przez banki komercyjne.

Najlepszym wskaźnikiem przy porównywaniu ofert kredytowych różnych banków jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania w skrócie RRSO. Uwzględnia ona nie tylko odsetki ale inne koszty jak prowizje i ubezpieczenia. W tabeli obok (przedruk z gazety Rzeczpospolita) pokazano rzeczywiste roczne stopy oprocentowania (RRSO) kredytów gotówkowych udzielanych przez 25 największych banków komercyjnych.
Porównanie dotyczy kredytów gotówkowych w kwocie 3 tys. zł udzielanych na 1 rok. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania tych kredytów waha się od 13,80% do 40,07% a więc średnio 25,75%.

Kredyt gotówkowy udzielany przez Bank Spółdzielczy w Jarosławiu w takiej samej wysokości tj. 3 tys. zł i na taki sam okres tj. 1 roku jest oprocentowany w wys. 8,75%, prowizja wynosi 2% a bank nie wymaga ubezpieczenia.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) kredytu udzielanego przez Bank Spółdzielczy w Jarosławiu wynosi 13,39% i jest najniższa, a jednocześnie ten kredyt jest dwa razy tańszy niż średni kredyt gotówkowy oferowany przez inne Banki.
Oszczędności z tego tytułu przy niewielkich kwotach kredytu i krótkim okresie kredytowania wynoszą dziesiątki złotych, a przy większych kwotach i dłuższych okresach to już setki i tysiące złotych.