Zaloguj

Google Pay & BS Pay

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia telefonem z systemem Android. Aplikacja ta bezpiecznie przechowuje Twoje dane i umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach stacjonarnych posiadających terminale płatnicze akceptujące płatności zbliżeniowe oraz w aplikacjach   i na stronach internetowych wspierających płatności Google Pay.

BS Pay to nakładka która wzbogaca aplikację Google Pay o szereg funkcjonalności, ułatwiających życie posiadaczowi karty oraz zwiększających bezpieczeństwo. Za pośrednictwem aplikacji można sprawdzić saldo karty debetowej lub kredytowej. BS Pay pozwala również wyszukać najbliższy bankomat, włączać i wyłączać różne funkcje, w tym obsługę płatności bezstykowych, aktywować nowy instrument płatniczy bez konieczności kontaktowania się z infolinią banku bądź zablokować kartę w sytuacji jej utraty.

 


   

 

 

 

Za pomocą sklepu internetowego „ Sklep Play” wyszukujemy aplikację „Google Pay”

Klikamy "ZAINSTALUJ"

Po zainstalowaniu uruchamiamy aplikację . Następnie wybieramy zakładkę karty i klikamy "+ KARTA"

System pokieruje dalszą konfiguracją. Teraz należy ustalić sposób wykonywania transakcji klikając „+ Forma Płatności”

Aplikacja poprosi o dodanie karty. Możemy to zrobić w następujący sposób:

1) Wykonanie zdjęcia karty – ustawiamy kartę na płaskiej powierzchni i wyrównujemy względem ramki która jest wyświetlona na ekranie, następnie wprowadzamy
kod CVC- który znajduje się z tyłu karty (3 cyfry)
2) Wpisanie ręczne danych – wpisujemy 16 cyfrowy nr karty,podajemy datę ważności karty oraz kod CVC- który znajduje się z tyłu karty (3 cyfry)
Potej czynności pojawi się informacja „Warunki wydawcy karty” którą należy przeczytać i zaakceptować.

Następnym krokiem będzie wybranie metody aktywacji

 

Po po weryfikacji karta jest gotowa do płatności.

Wykonywanie Płatności 


BS Pay to nie tylko prosty instrument płatniczy. Aplikacja została wzbogacona o szereg funkcjonalności, znacząco ułatwiających życie posiadaczowi karty oraz zwiększających bezpieczeństwo posługiwania się tym narzędziem.
Za pośrednictwem aplikacji można sprawdzić saldo karty debetowej lub kredytowej.
BS Pay pozwala również wyszukać najbliższy bankomat, uwzględniając urządzenia nie pobierające prowizji od klientów banków zrzeszonych w Grupie BPS. Za pośrednictwem BS Pay można samodzielnie ustanawiać dzienne limity gotówkowe oraz bezgotówkowe dla karty, włączać i wyłączać różne funkcje, w tym obsługę płatności bezstykowych, aktywować nowy instrument płatniczy bez konieczności kontaktowania się z infolinią banku bądź zablokować kartę w sytuacji jej utraty.

   

Aplikacja umożliwia:
1. Dodawanie, modyfikowanie oraz usuwanie mobilnej karty płatniczej z portfela.
2. Uwierzytelnienie w portfelu GPay odbywa się w bezpieczny sposób, niezauważalny dla użytkownika.
3. Aktywację karty płatniczej – bez konieczności kontaktowania się z infolinią banku.
4. Aktywowanie zabezpieczenia 3D Secure – rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo płatności dokonywanych w Internecie.
5. Czasowe zablokowanie karty płatniczej – funkcja przydatna w sytuacji, kiedy zauważysz, że nie masz swojej karty płatniczej ale nie jesteś przekonany, że trwale ją utraciłeś. Po odnalezieniu karty nie musisz odbierać nowego plastiku – wystarczy że ją odblokujesz za pośrednictwem Planet Mobile. Czasowa blokada obejmuje transakcje wykonywane kartą płatniczą jak również telefonem.
6. Zablokowanie karty płatniczej – natychmiastowa i nieodwracalna blokada płatności kartą oraz jej odpowiednikiem w postaci tokena do płatności mobilnych w sytuacji np. zgubienia lub kradzieży karty.
7. Zmianę kodu PIN karty.
8. Włączenie/Wyłączenie płatności zbliżeniowych na karcie. 
9. Prezentację historii (wydatków) transakcji kartowych – debetowych oraz kredytowych do 3 miesięcy wstecz.
10. Prezentację autoryzacji kartowych.
11. Graficzną analizę transakcji kartowych (prezentowanie obciążeń na karcie z 3 miesięcy wstecz) w podziale na transakcje gotówkowe i bezgotówkowe.
12. Wyszukiwanie bankomatów wraz z opcją nawigacji.
13. Potwierdzanie zamian m.in. odciskiem palca (jeśli urządzenie spełnia wymagania) oraz domyślnie wzorem lub cyfrowym kodem dostępu.
14. Prezentację stanu dostępnych środków na karcie debetowej lub kredytowej.

Instrukcja instalacji BS Pay

Czy korzystanie z Google Pay jest bezpieczne?
Tak, dane Twojej karty są szyfrowane i przechowywane na bezpiecznych serwerach. Każda karta płatnicza skonfigurowana przez Ciebie do płatności w sklepach otrzymuje numer konta wirtualnego (VAN), który sprzedawca widzi podczas zakupów. Dane Twojej karty nie są udostępniane sprzedawcom, gdy dokonujesz płatności w sklepie.

Google Pay dba o bezpieczeństwo Twojej karty na kilka sposobów. Przede wszystkim dane Twojej karty są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznym serwerze. Korzystając z Google Pay, sprzedawca widzi numer konta wirtualnego przypisany do Twojej karty, której dane pozostają bezpieczne. Zanim zaczniesz korzystać z Google Pay, musisz ustawić ekran blokady urządzenia - gdy jej nie będzie, aplikacja usunie z Twojego telefonu numer konta wirtualnego.